Zabytkowe i przyrodnicze walory Mielna

Mielno, miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim na charakter wypoczynkowy. Niewielka wieś z pewnością zauroczy nas czystą plażą, możliwością uprawiania sportów wodnych oraz wspaniałym jeziorem. Czeka na nas tu wiele atrakcji.

Miejscowość jest położona na Wybrzeżu Słowińskim, niedaleko Koszalina. Stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejsc. W Mielnie oraz okolicy znajdziemy wiele ciekawych obszarów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zanim rozpoczniemy podbój Mielna, wybierzmy odpowiednie miejsce. W miejscowości nie będziemy mieć żadnego problemu ze znalezieniem miejsca do spania (Mielno – baza meteor) bo propozycji jest całkiem sporo.

Turystyka w regionie rozwija się prężnie. Baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu. Jakie więc noclegi proponuje swoim gościom Mielno? Znajdziemy tutaj liczne hotele, pensjonaty oraz pokoje gościnne. Funkcjonują tu także liczne ośrodki wypoczynkowe. Wiele z nich oferuje szerokie zaplecze sportowo-rekreacyjne. Możemy także skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz odnowy biologicznej. W okolicy funkcjonują również pola namiotowe oraz kwatery prywatne. Bez problemu wybierzemy komfortowy i przytulny nocleg.

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest latarnia morska w Gąskach (więcej – Wikipedia). Powstała pod koniec XIX wieku i ma wysokość 50,2 m. Aby dostać się na górę, trzeba pokonać 190 schodków. Jednak widok ze szczytu zrekompensuje nam cały wysiłek. Panorama widziana z latarni zapiera dech w piersiach. Zobaczymy stąd całą okolicę. Wprawne oko może dostrzec nawet zabudowania Mielna. Warto udać się do tego obiektu. Latarnia jest wpisana na listę zabytków, a do Gąsek dostaniemy się busem.

Na ciekawy spacer w Mielnie możemy udać się bulwarem, który ciągnie się wzdłuż morza. Atrakcyjnym miejscem jest też Aleja Lipowa. Trasa zaprowadzi nas z Mielna do Mielenka. Piękny drzewostan ma już 150 lat. Droga ma ponad 2 km długości. Lipy najpiękniej wyglądają wiosną i jesienią. Niedaleko, bo w Koszalinie, znajdziemy ciekawą katedrę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Najważniejsza świątynia w tym mieście powstała w XIII wieku. W środku kryje wiele cennych dzieł sztuki sakralnej. Możemy podziwiać między innymi: ołtarz główny, obraz „Zmartwychwstanie”, wczesnogotycką chrzcielnicę z XIII wieku, krucyfiks gotycki z XIV wieku oraz neogotyckie organy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>