Spotkanie nad morzem w Dziwnówku

Niezależnie od tego w jakim rejonie Polski kto mieszka – każdy ubóstwia polskie morze. Nic to, że nieraz tłumy wypełniają plaże publiczne i trzeba przejść kilometry piaskiem, zanim znajdzie się miejsce dla siebie. Kiedy jest się nad morzem słychać szum morza, ptaki, radosne dzieci, latającą piłkę, plusk wody i muzykę. Morze oferuje coś, czego nie znajdzie się nigdzie indziej. A spotkanie nad morzem z nieznajomym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Polskie morze co lato przyciąga rzesze turystów. Małe mieściny nadmorskie tętnią życiem, dzięki turystom. Tak samo jest w przypadku Dziwnówka. Jest to mała wieś, licząca trochę ponad 400 mieszkańców, ale to zmienia się w sezonie, kiedy to noclegu szukają setki turystów. Dziwnówek ma noclegi (tutaj) gotowe dla każdego w zależności od preferowanej kategorii – pensjonat, pokój, hotel czy może domek letniskowy?

Dziwnówek, jak inne nadmorskie miasta, oferuje wieczorne imprezy nad morzem. Zabawa gwarantowana. W końcu co jest lepszego od imprezy latem, kiedy noce są ciepłe, przy blasku księżyca, przy wakacyjnej muzyce wśród nieznajomych. Takie imprezy zazwyczaj są nieco dalej od hoteli, żeby nie przeszkadzać gościom, którym mogłoby to przeszkadzać. Jeśli jednak szukamy ciszy i spokoju zawsze możemy wybrać się na wycieczkę do Pobierowa. Jest to także nadmorska miejscowość położona 7 kilometrów od Dziwnówka. Znajduje się w niej mnóstwo zieleni , zaletą jest także brak przemysłu.

Styl życia nad morzem różni się nieco od tego w innych częściach kraju. Na przykład, nikt nie przejmuje się widząc człowieka idącego w klapkach czy nawet boso po mieście. Nikogo nie dziwi też widok mokrego od stóp do głów człowieka, który dopiero co wyszedł z morza i już idzie na obiad, nie martwiąc się o wysuszenie. Mieszkańcy mogą być, szczególnie w lato, zmęczeni ciągłym napływem turystów, ciągłym życiem miasta, ale niewątpliwie mają też z tego korzyść – nie muszą nigdzie jechać, żeby wyskoczyć na imprezę czy plażę.
Inną zaletą są koncerty. Latem wiele się dzieje – na przykład dni miasta. Przyjeżdża na nie wiele gwiazd i dają koncerty.

3 thoughts on “Spotkanie nad morzem w Dziwnówku

  1. @loki myślę, że na pewno są tacy, którzy jeszcze nie odwiedzili tego wyjątkowego miejsca, ale to tylko ich strata, bo naprawdę warto tutaj przyjechać na nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>