Piękne nadmorskie miasteczko Pobierowo

Pobierowo to jest jedna z piękniejszych polskich miejscowości nadmorskich. Znajduje się tutaj mnóstwo zieleni, wszędzie, gdzie się nie obejrzymy tam mnóstwo roślinności. Jedną z atrakcji Pobierowa jest plaża, jest to miejsce kąpieli oraz opalania się w lecie, a w zimie miejsce spacerów na powietrzu pełnym jodu i magnezu.

Miejscowość jest położona na trzykilometrowym pasie równoległym do Morza Bałtyckiego. Brak tu przemysłu, na terenie Pobierowa znajdują się jedynie same domy i ośrodki turystyczne (Pobierowo noclegi – spis). Możliwości wyboru komfortowego schronienia na czas urlopu jest naprawdę wiele. Jednak największym atutem Pobierowa jest jej najbliższa okolica, Pobierowo znajduje się zaledwie 10 kilometrów od Wyspy Wolin, największej polskiej wyspy, której główną atrakcją jest Woliński Park Narodowy. Znajdują się tam najwyższe w całej Polsce klify, rekordowy z nich ma aż 93 metry wysokości. Również tutaj znajdują się siedliska ponad 230 gatunków ptactwa, a w tym orła bielika. Większość z tych gatunków znajduje się na światowej liście gatunków zagrożonych i trudno je znaleźć gdziekolwiek indziej. Dla osób, które chcą pospacerować wśród Parku Narodowego i nasycić się przepięknymi krajobrazami warte polecenia są trzy piesze szlaki – szlak czerwony o długości 19 kilometrów, szlak niebieski o długości 26 kilometrów oraz szlak zielony – 15 kilometrów. Poznanie tamtejszej fauny i flory od środka to ogromne przeżycie, na próżno szukać drugiego takiego miejsca w Polsce. Jeśli mamy ochotę na rejs statkiem wycieczkowym, warto wybrać się do miejscowości oddalonej o około 8 kilometrów – Dziwnowa. Wypływają stamtąd codziennie w sezonie letnim dwa okręty, które przypominają statki pirackie – „Korsarz” i „Victoria”. Jest to znakomita przygoda przede wszystkim dla dzieci, ale na rejs statkiem wycieczkowym  chętnie decydują się również dorośli.

Podsumowując Pobierowo to jedna z piękniejszych miejscowości nad Morzem Bałtyckim, jednak nie ma w niej zbyt dużo atrakcji, które przyciągają turystów. Jej głównymi walorami jest przepiękna okolica i charakterystyczny klimat – miasto jest porośnięte zielenią, co wygląda po prostu pięknie. Co więcej, jest bardzo blisko do innych atrakcyjnych miejsc, przykładowo na wyspę Wolin można w ciągu kilkunastu minut dojechać samochodem i skorzystać z ofert tejże wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>