Jedyny w swoim rodzaju Skorzęcin

Wielkopolski Skorzęcin to mekka dla osób, które lubią spędzać wakacje nad jeziorem. Wydawałoby się, że niewielka miejscowość z plażą to miejsce, które szybko się znudzi – jednak nie w tym wypadku. Na ponad 50 hektarach mieści się położony w lesie ośrodek letniskowy, który żyje własnym życiem. Na miejscu znajdziemy wszystko, czego możemy potrzebować, możemy więc zostać spokojnie w Skorzęcinie na kilka dni czy nawet dłużej bez potrzeby wyjazdu do większej miejscowości, aby np. uzupełnić zapasy.

Aby dostać się na teren ośrodka wypoczynkowego, musimy pokonać niecałe 2 km drogi od starej części wsi, aż znajdziemy się w otoczonym lasem kompleksie. Wzdłuż szerokiej głównej alei, wiodącej od wjazdu na jego teren, aż na plażę, znajdziemy różnego typu lokale gastronomiczne, sklepiki i stragany zarówno z typowo wakacyjnym i plażowym, jak i podstawowym, codziennym asortymentem. Im dalej oddalimy się od głównej drogi, tym będzie zaciszniej, spotkamy domki letniskowe i pola namiotowe, pensjonaty i hotele oraz domy wczasowe oferujące noclegi [informacje na Meteorze]. Skorzęcin słynie z tego, że baza noclegowa to niewielkie obiekty rozrzucone po lesie, a także kilka znajdujących się bezpośrednio przy plaży, czy to nad jeziorem Niedzięgiel, gdzie mieści się główne kąpielisko, czy też nad mniejszym, położonym po drugiej stronie Jeziorem Białym.

Obok pięknego otoczenia także plaża przyciąga nie tylko wczasowiczów, ale i okolicznych mieszkańców na weekend lub choćby kilka godzin. Jest piaszczysta i szeroka, zwieńczona nowoczesnym molo, a dno jeziora opada łagodnie, dzięki czemu bardzo długo mamy grunt pod nogami. Bardzo duża jest jej przeźroczystość, co cieszy oko i przekonuje o czystości akwenu. Obok kąpieliska znajdują się też wypożyczalnie sprzętu wodnego, boisko do siatkówki, korty tenisowe, place zabaw dla najmłodszych. Niezwykłego charakteru nadaje tej miejscowości także to, że są tu koncerty przy plaży i nie tylko, zawody sportowe – liczne także dla amatorów, imprezy w klubach i dyskotekach do rana. Kiedy więc przyjedzie się do Skorzęcina z zamiarem dobrej zabawy, to aż nie chce się wyjeżdżać. Jest to największy letni kurort w Wielkopolsce, mogący śmiało konkurować także z innymi w kraju, trudno bowiem znaleźć byłoby drugie miejsce podobne do Skorzęcina, który latem zmienia się z cichej i pustej okolicy w miejsce pełne atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>