Busko-Zdrój na wakacje

Busko-Zdrój to jedna z najbardziej popularnych miejscowości w Polsce o charakterze uzdrowiskowym. Co roku gości ona około dwudziestu tysięcy turystów i kuracjuszy. Na wczasowiczów czeka rewelacyjnie przygotowana baza noclegowa , należy jednak wcześniej zrobić rezerwacje pokoju. Miasto to jest idealnym miejscem dla wszystkich, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Na jego terenie istnieje pięć siłowni miejskich, które zlokalizowane są na terenie parków. Nowoczesny i bezpieczny sprzęt pozwala wszystkim mieszkańcom oraz turystom na wzmocnienie swojej kondycji fizycznej. W każdą ostatnią sobotę miesiąca organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, który oprowadza wszystkich chętnych turystów i kuracjuszy po terenie miasta, przedstawiając ciekawą historię zabytków, które są zlokalizowane na terenie Buska-Zdroju.

Wydarzeniem, które co roku przyciąga tłumy widzów jest Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamróz, która była bardzo mocno związana z tym miastem. Odbywa się on od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego piątego roku. Liczne etapy oraz kwalifikacje wyłaniają najlepszych młodych wokalistów oraz muzyków, którzy mają szansę wystąpić podczas głównego koncertu, który organizowany jest w ogromnej, pięknej sali koncertowej w sanatorium o nazwie,,Marconi”. Na festiwalu tym możemy posłuchać muzyki poważnej. Znajdziemy tutaj koncerty symfoniczne oraz gale operetkowe, a także oratoria, gale operowe i recitale mistrzowskie. Zazwyczaj na zakończenie całego festiwalu można zobaczyć najznamienitszych śpiewaków, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata. Osobą, która od samego początku jest organizatorem tego wydarzenia jest Artur Jaroń, który jest także dyrektorem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach imienia Ludomira Różyckiego. Co roku festiwal ten gromadzi wiele osób, które pragną kontaktu z tego typu muzyką. Można odnaleźć tutaj zarówno turystów, kuracjuszy jak i mieszkańców Buska-Zdroju oraz okolicznych miejscowości i miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>